Youtube Zeka Oyunları

QBITZ

QBITZ Görsel Beceri Küpleri OYUNU Q-BITZ oyunu 7 yaş ve üzeri hem bireysel hem de grup olarak oynanabilen bir görsel hafıza ve dikkat oyunudur. Amaç Oyun içeriğinde mevcut olan kartlarda..

QBITZ

QBITZ Görsel Beceri Küpleri OYUNU

Q-BITZ oyunu 7 yaş ve üzeri hem bireysel hem de grup olarak oynanabilen bir görsel hafıza ve dikkat oyunudur.

Amaç

Oyun içeriğinde mevcut olan kartlarda yer alan şekilleri 16 adet ahşap küpü kullanarak yapmak.

Oyun İçeriği

80 adet Q-Bitz kartı, 4 ahşap tabla, 16 küpten oluşan set ve oyun kuralları kılavuzu

Nasıl Oynanır

3 farklı oynama şekli ile oynanabilir. Oyuncular tablalarındaki birbirinin aynı olan 16 küpü dışarı çıkarırlar. Daha sonra oyuna geçilir.

İlk oynama şeklinde bireysel oynanabilir. Küpler tabla dışına çıkarılır ve oyuna böyle başlanır. Oyuncu kartlara ve şekillere alışana kadar süre tutulmadan oynanır. Daha sonra ise kartta yer alan şekil süre tutularak yapılabilir.

İkinci oynama şeklinde grup oyunu olarak oynayabiliriz. Bu durumda oyun kartı oyun alanına yerleştirilir. Tüm oyuncular aynı anda başlar ve şekli ilk tamamlayan oyuncu o kartı kazanır.

Son oynama şeklinde ise oyuncuların Q-Bitz kartında yer alan şekli bir süre incelemeleri istenir. Daha sonra kart ters çevrilerek oyuncuların hafızalarındaki şekli yapmaları istenir. Doğru şekli en hızlı yapan oyuncu kartı kazanır.

Q-BITZ Oyununun Kazanımları

7 Yaş üstü kişiler için görsel dikkat, zihinsel – görsel dikkat, parça – bütün ve şekil – zemin ilişkisi, odaklanma gelişimi sağlayan ödüllü bir oyundur.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL